Adalar

Kategori: Genel
Yazan:
Tarih: 21 Haziran 2010

Kanarya Adalar

Fuerteventura

Fuerteventura

Fuerteventura :

Atlas okyanusunun ortasında bulunan bu ada kumsalları ve denizi ile ziyatetçileri kendine hayran bırakıyor. Bir çok balıkçı köyü ile çevrelenmiş ada da bölgenin en iyi restaurantları ve barları bulunmaktadır.

Tenerife

Tenerife

Tenerife :

Merkez ada olmakla birlikte ziyaretçilere cazip gelecek bir çok doğal güzelliği sahiptir. Las CAnadas milli parkı havuzları, akvayumları ve 100’den fazla papağan türü ile  bir çok turistin ilgisi çekmektedir. Aynı zamanda Dünya’nın en büyük krater oluşumu olan Teide Dağı’da burada bulunmaktadır. Doğal güzellikleriyle gerçekten devetkar bir görünü sunmaktadır.

 Gran Canaria

Gran Canaria

Gran Canaria :
Yüz ölçümü olarak büyük olan ada küçük kıta olarakta adlandırılmaktadır. Adada bölgelere göre değişik iklimler görülmektedir.Tursiter tarafında tercih edilen  Playa del Inglés ve Maspalomas pllajları güneyde bulunmaktadır.

Lanzarote :

Bölgenin en fazla vokanik dağa sahip adası olan Lanzarote Timanfaya Milli parkındaki lav çukurları ile turistlerin beğenisini kazanmıştır. Güzel plajlara sahip olan ada sörfçüler içinde vazgeçilmezdir.

El Hierro :

Sessiz ve sakinliği ile bilinen ada ormanlık bir bölgedir. Uzun zamanlar önce Dünya’nın uc notkası olarak bilinen adaya direk ulaşım yapılamamaktadır Gran Canaria veya Tenerifeüzerinden gelebilirsiniz.

La Palma :

Geçim kaynağını muz, tütün ve şaraptan sağlayan ada güzel plajları yanında tam anlamıyla doğal güzellikleri ve yeşiller içinde cennetten bir parça gibidir.

La Gomera

La Gomera

La Gomera :

Palmiye ağaçları ile çevrili ada geçiminin büyük bir kısmını balıkçılıktan sağlamaktadır. Gran Rey vadisi ile inanılmaz doğal güzelleiği sahiptir.

Yorum yapın